Koło Naukowe Turystyki i Rekreacji InvenTur
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
ORGANIZATOR LOKALNY

Organizacja działająca przy Katedrze Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zadaniem koła jest promowanie turystyki oraz poszerzanie poziomu wiedzy turystycznej. Wśród najważniejszych celów organizacji można wymienić między innymi: udział w naukowych zespołach badawczych, organizację konferencji naukowych i targów, paneli dyskusyjnych, integracja środowisk studenckich w zakresie turystyki, rozwijanie współpracy z przedstawicielami instytucji państwowych i prywatnych firm, organizacja praktyk i szkoleń, a także promocja Uczelni.

Dotychczas KNTR InvenTur zorganizowało kilka wydarzeń dla studentów, między innymi:

  • Międzyuczelniany Konkurs Wiedzy Turystycznej InvenTurniej (edycja 2011, 2012, 2014, 2015)
  • AKCJA rekreacja - aktywne rozpoczęcie Juwenaliów 2014
  • w ramach Kulturaliów podczas Juwenaliów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie: Orientacja na Indie 2010, Viva la Cuba w 2011, Made in Japan 2012, American Dream 2013, Bonjour Paris 2014
  • Konferencja Foresight POLSKA 2020, wykłady z Sabre Holdings
  • EventFocus - Studenckie Szkolenie Branży Eventowej (dotychczas zorganizowało 3 edycje)

Koło Naukowe Turystyki "KoNTiki"
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Koło Naukowe Turystyki "KoNTiki" działa na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach od lipca 2011 roku. Z inicjatywą jego utworzenia wyszli studenci kierunku Gospodarka Turystyczna.

Do głównych celów działalności Koła należy poszerzanie wiedzy z zakresu turystyki wśród studentów Uniwersytetu Ekonomicznego i innych uczelni, tworzenie warunków współdziałania studentów i instytucji z branży turystycznej oraz wspieranie kontaktów międzyuczelnianych. Do Koła należą studenci, głównie kierunku Gospodarka Turystyczna oraz Zarządzanie oraz doktoranci. Koło jest pomysłodawcą i organizatorem Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej Trendy w Turystyce oraz odbywających się na UE Spotkań z Praktykami, podczas których studenci mają okazję porozmawiać z profesjonalistami z szeroko pojętej branży turystycznej. Ponadto wspólnie z Kołem Naukowym Marketingu „Meritum” członkowie Koła realizowali, na zlecenie Śląskiej Organizacji Turystycznej, badania techniką Mystery Shopping w punktach informacji turystycznej województwa śląskiego. Nasi Członkowie biorą również udział w innych projektach badawczych oraz czynnie uczestniczą w konferencjach naukowych w Polsce i za granicą.


Studenckie Centrum Badań Turystycznych Explorers
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Studenckie Koło Naukowe działające przy Katedrze Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

SCBT Explorers zrzesza entuzjastów turystyki, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania naukowe i zdobywać praktyczne doświadczenia. Explorersi analizują turystykę z różnych perspektyw, śledzą nowości w branży oraz angażują się w projekty naukowe, m.in. badają uczestników akcji Poznań za Pół Ceny, festiwalu Transatlantyk i wydarzenia Noc Restauracji. Biorą udział w spotkaniach branżowych (IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Warszawa; IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Frankfurt; Project Schedule, 24Hours Competition) oraz zorganizowali wiele spotkań z krajowymi i zagranicznymi ekspertami, m.in. prof. Marą Manente z University of Venice, prof. Dimitriosem Buhalisem z Bournemouth University, prof. Davidem Airey z University of Surrey i dr. Fridrikem Larsenem z Reykjavik University; SCBT Explorers to również organizatorzy ogólnopolskich konferencji naukowych:

  • ICTTI - Innowacje i nowoczesne technologie w gospodarce turystycznej 2015
  • ICT – Nowoczesne technologie informacyjne i komunikacyjne w turystyce 2013

Ponadto Explorersi zorganizowali warsztaty m.in. z firmą STX Next oraz specjalny panel dla licealistów dotyczący produktu turystycznego.


Studenckie Koło Naukowe Turystyki na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Celem koła turystycznego jest poszerzanie w środowisku akademickim zamiłowania do turystyki, a także wiedzy o świecie i mechanizmach występujących na rynku turystycznym.

Jednym z podstawowych zadań koła jest budzenie zainteresowania szeroko rozumianą przestrzenią geograficzną (własnym regionem, terytorium Polski, Europy, świata) oraz przygotowanie do swobodnego poruszania się w niej. SKNT pełni funkcję wychowawczą opartą o zagadnienia turystyczno – krajoznawcze, propaguje formy aktywnego wypoczynku poprzez organizowane wycieczki i prelekcje.

Działalność Koła to m. in. organizacja wycieczek studyjnych, organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi, spotkania nie tylko w murach uczelni, wyjazdy na konferencje zarówno krajowe jak i zagraniczne, organizacja praktyk zagranicznych oraz przeprowadzanie badań naukowych.